بارگذاری

برای جستجو تایپ کنید

اجتناب از حرف زدن

مقالات کودک و نوجوان

اجتناب از حرف زدن

aramravan
اشتراک گذاری
اجتناب از حرف زدن

اجتناب از حرف زدن یکی از مشکلاتی است که امکان دارد کودکان به آن دچار شوند.
گاهی وقت‌ها کودکان دچار استرس می‌شوند، حالت دفاعی می‌گیرند و از همکاری کردن با دیگران خودداری می‌کنند. آشکارترین نمونه‌ی این نوع اضطراب زمانی است که کودکان از حرف زدن اجتناب می‌کنند.

این پدیده لالی انتخابی یا لالی گزینشی نامیده می‌شود کودکی که دچار لالی انتخابی است در بعضی موقعیت‌ها اصلا حرف نمی‌زند.
در حالی که در سایر موقعیت‌ها صحبت می‌کند. کودکان معمولا وقتی به این شیوه متصل می‌شوند که از لحاظ هیجانی احساس آشفتگی می‌کنند.
لالی انتخابی شکل افراطی خودکنترلی است که در واکنش به اضطراب شدید ایجاد می‌شود. در چنین شرایط سختی لازم است که والدین دائما به کودک خود، حس ارزشمندی را القا کنند.

دست از ترغیب کودکتان نکشید. اگر فرزند شما از حرف زدن خودداری می‌کند، حرکات بدن و حالات او را تفسیر نکنید. از او بخواهید آنچه را که می‌خواهد را به زبان بیاورد و درخواست کند. به طور کلی به عنوان یک والد، کار شما این است که کودکتان را تشویق کنید تا کاری را که از انجامش می‌ترسد، انجامش دهد به این کار روبرو شدن و مواجهه می‌گویند.
ما در کلینیک ندای آرامش روان به کودکان کمک می‌کنیم تا از اجتناب از حرف زدن خودداری کنند و سعی کنند با دیگران ارتباط برقرار کنند.
برقراری ارتباط با دیگران یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ورود به جامعه است و همه باید از کودکی به این مهارت توجه زیادی داشته باشند و سعی کنند که مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنند.

تست

مقاله بعدی

پیام بگذارید

Your email address will not be published. Required fields are marked *