بارگذاری

برای جستجو تایپ کنید

پرسشنامه های روانشناسی دسته‌بندی نشده

آزمون WCST

اشتراک گذاری

 

کارکردهای اجرایی اصطلاحی است که تمامی فرآیندهای شناختی پیچیده راکه در انجام تکالیف هدف مدار دشوار یا جدید ضروری هستند در خود جای می دهد. و شامل توانایی ایجاد درنگ یا بازداری پاسخ خاص و به دنبال آن برنامه ریزی توالی های عمل و حفظ بازنمایی ذهنی تکالیف بوسیله حافظه کاری است. اصطلاح کارکردهای اجرایی به مجموعه وسیعی از فرآیندهای فراشناختی آگاهانه از قبیل برنامه ریزی، جست وجو سازمان یافته، کنترل تکانه، رفتار هدفمند، بازنمایی اهداف، نگهداری مجموعه، به کارگیری راهکارهای انعطاف پذیر، توجه انتخابی، کنترل توجهی، شروع اعمال سیالی و روانی و ارزیابی خود و عملکرد اشاره می کند.

معرفی آزمودنی و تفسیر

مریم رامندی دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات فارسی  و25ساله وراست دست می باشد. و مراحل رشدی وی طبیعی بوده است. بیماری خاصی نداشته است.  در این آزمون وی 6 طبقه را تکمیل کرده است و 63پاسخ صحیح را ارائه داده است و مرتکب 16 پاسخ اشتباه شده. در 10 کوشش اولیه به پاسخ رنگ پرداخته است و در طبقه اول هیچ پاسخ تکراری و مبهم وجود نداشت. سپس مراجع طبقات بعدی شکل، تعداد، رنگ، شکل و تعداد را کامل کرد وپس از تکمیل هر طبقه چند پاسخ تکراری داشت که نمره خام برای پاسخ های تکراری 15 بدست آمد که 12 تا از این پاسخ ها درون دایره قرار گرفتند( نشان دهنده اشتباهات تکراری) و درصد اشتباهات تکراری 19% است. در طول 79 کوشش نمره خام  76 پاسخ مفهومی برابر با 42% و نمره  خام دانش یادگیری وی برابر با 3.4 است که دانش یادگیری مثبت کارآیی بهبود یافته آزمودنی در طول طبقات متوالی را نشان می دهد. برروی این آزمودنی هم هوش وکسلر بزرگسالان و هم آزمون حافظه وکسلر انجام شد که در کل نتایج هر سه آزمون عملکرد در دامنه خوب را نشان می دهند و اینکه آزمودنی مشکل خاصی نداشت و نتایج جزئی تر در تفسیر هر آزمون بحث و منظور گردید.

 

 

کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره ندای آرامش روان

با مدیریت دکتر امیر پیرایش

آدرس مراجعه حضوری مراجعان محترم جهت استفاده از خدمات روانشناسی

شعبه اول: فلکه دوم صادقیه، ابتدای ستارخان، بلوار شهدای صادقیه شمالی پلاک 4، واحد 7

شعبه دوم: سعادت آباد، بلوار فرحزادی، نبش گلستان دوم، طبقه 6، واحد 41

خدمات روانشناسی در شبکه های اجتماعی

اگر به اینستاگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به تلگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به واتساپ دسترسی دارید

09924793881

می توانید با ما از طرق بالا در ارتباط باشید
مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران
مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران

بهترین کلینیک مشاوره پیش از ازدواج مشاوره زوج و مشاوره خانواده در ایران و تهران با بیش از 200 متخصص روانشناسی و مشاوره به صورت حضوری و انلاین در غرب تهران

  • 1

پیام بگذارید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

سوالی دارید تماس بگیرید