-

خیانت

خیانت‌ می‌تواند به شدت هرگونه رابطه را متلاشی کند. خیانت در هر زمینه‌ای اعم از اسرار مالی، تهدید به ترک، قمار یا حتی سوء مصرف مواد مخدر یا الکل.

خیانت از هر نوع می‌تواند اعتماد را بشکند و بر رفاه همه افراد درگیر تأثیر بگذارد.

این شرایط می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد و گاهی منجر به تصمیم‌گیری‌های اشتباه شود. اما با کمی وقت و تلاش می‌توانید این کار را پشت سر بگذارید و دوباره صلح را برقرار کنید.

مشاوره درمان خیانت فرصتی را برای افراد فراهم می‌کند تا از طریق بررسی مسائل آسیب دیده و ایجاد اعتماد به منظور بازیابی صمیمیت و حسن نیت تلاش کنند.

مشاوره خیانت در تهران – مرکز مشاوره خیانت در صادقیه

چرا خیانت اتفاق می‌افتد؟

این یک مسئله رابطه‌ای است و اغلب این خیانت‌ها علائم مشکلات طولانی مدت هستند. اما، در نهایت، دلایل بی اعتمادی افراد متفاوت است و به شرایط شخصی و نیازهای فردی افراد درگیر بستگی دارد.

با این وجود، دو دلیل اصلی وجود دارد که باعث می‌شود افراد مرتکب این اشتباه شوند:

  • برای نجات رابطه

گاهی اوقات افراد با این امید که مشکلی را حل کنند باعث به وجود آمدن یکسری مشکلات بیشتر می‌شوند.

افرادی که درون یک رابطه هستند، به دلایل مختلفی ممکن است تحت فشار قرار بگیرند و هنگامی که استرس یا فشار عاطفی را تجربه می‌کنند، می‌توانند باعث شوند که به طور طبیعی فکر و رفتار ناخواسته‌ای را انجام دهند. به این ترتیب، خیانت ممکن است تلاشی ناخودآگاه برای رهایی از مشکلات رابطه باشد.

  • برای پایان دادن به رابطه 

یکی دیگر از دلایلی که افراد به دیگران خیانت می‌کنند، نزدیک شدن روابط است. 

مشکلاتی که به تدریج به وجود می‌آید، ممکن است به روابطی منجر شوند که هیچ یک از طرفین نمی‌خواهند به طور رسمی خاتمه دهند.

بنابراین دست زدن به اینکار ممکن است به نظر بیاید برای فرار از رابطه راه ساده‌تری باشد، بدون اینکه مسئولیت عواقب آن را در نظر داشته باشند.

کلینیک مشاوره خیانت – کلینیک درمان خیانت در تهران

کشف یک خیانت 

هیچ کس نمی‌خواهد دست به چنین کاری بزند. به همین دلیل، کشف اینکه شریک زندگی شما خیانت کرده است می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

کشف یک خیانت می‌تواند باعت بوجود آمدن سؤالات بسیاری شود، خصوصاً برای فردی که این خطا را مرتکب شده است. ممکن است در مورد رابطه و شخصی که فکر کرده‌اید به او اعتماد دارید، احساس سردرگمی و عدم اطمینان زیادی کنید.

درمورد شخصی که این اشتباه را مرتکب شده است، ممکن است آن‌ها نیز از اینکه اشتباه آن‌ها رو شده است احساس سردرگمی، پریشانی و گناه کنند، خصوصاً اگر این قصد آن‌ها نبوده که به شخص دیگری آسیب برساند.

سرگیجه احساسی

برای برخی افراد، دیدن خیانت فردی که برای او ارزش قائل بوده است، می تواند باعث شود احساس کند دنیای آن‌ها وارونه است. این در بعضی موارد می‌تواند علائم جسمی مانند بی نظمی، سرگیجه، حالت تهوع داشته باشد. این اغلب نتیجه شوک همراه با عدم توانایی در پذیرش واقعیت است.

تأثیر خیانت بر زندگی

کشف یک رابطه، آشفتگی عاطفی زیادی را با خود به همراه می‌آورد. اگر به شما خیانت شده باشد، ممکن است خود با شیوه‌هایی که می‌توانید سریعاً با آن مقابله کنید. اما، اغلب این روش‌ها بی‌اثر هستند و می‌توانند منجر به بروز مشکلات بعدی شوند – به خصوص اگر خیانت به خودی خود حل نشود.

مشاوره خیانت

اگر تصمیم دارید رابطه خود را با شریک زندگی خود بازسازی کنید، مشاوره خیانت می‌تواند مفید باشد. این می‌تواند جنبه‌های بسیاری از یک خیانت و تأثیر آن بر رابطه و افراد درگیر را مورد توجه قرار دهد.

مشاوره روابط می‌تواند به شما کمک کند تا این اشتباه زوج خود را بپذیرید و درک کنید. در حالی که شما را در طی فرایند بهبود، راهنمایی می‌کند که شامل بازسازی اعتماد و یادگیری بهتر ارتباط است. این امر به افراد کمک می‌کند تا بخشش را به عنوان یک گزینه تلقی کنند، تا به هر دو فرد کمک کند تا به جلو حرکت کنند.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم مشاوره زوجین، نحوه رسیدگی به همه مسائل اساسی دراز مدت است که ممکن است منجر به این مشکل شود.

 این امر می‌تواند باعث ایجاد آگاهی و درک در مورد دلیل این خطا شود و در آینده چه کاری می‌توان انجام داد تا از وقوع مجدد آن جلوگیری شود.

یک درمانگر همچنین ممکن است با تشویق اکتشاف علنی نقاط قوت و ضعف خود، به روشن شدن ماهیت رابطه کمک کند.

این ممکن است الگوهای ناسالم مانند همبستگی یا سوء استفاده عاطفی را نشان دهد، که در درمان مورد بررسی قرار میگیرد.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک ندای آرامش روان از مشاوران ما در این زمینه راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

author-avatar

درباره admin

مشاوره روانشناسی حضوری | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی آنلاین | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *