بارگذاری

برای جستجو تایپ کنید

دسته‌بندی نشده مقالات

روانشناسی انرژی چیست؟

اشتراک گذاری
روانشناسی انرژی

روانشناسی انرژی چیست؟ | انرژی درمانی چیست؟

روانشناسی انرژی روشی نسبتاً جدید در درمان است که رویکردهای شرقی ذهن و بدن را با ایده های روانشناسی و روان درمانی غربی ترکیب می کند.

قانون نيروی حيات و قانون خود بهبودی از اصول انرژی درمانی هستند. بنابراين انرژی درمانی چيزی جز استفاده از قانون‌هاي شفاي طبيعی نمی باشند. گاهاً ممكن است بعضی افراد يا حتی سازمانها با انرژی درمانی مخالفت كنند و يا آنرا رد كنند. انرژی درمانی چيزی نيست كه بشود آن را رد كرد به خاطر همين كسانيكه آن را رد می كنند. يا اطلاعی ندارند يا اينكه به صلاحشان است انرژی درماني را رد كنند. به هر حال انرژی درمانی در ميان دوستان و مخالفان راه خود را پيدا كرده است.

روانشناسی انرژی یک روش نسبتا جدید درمان است که رویکردهای شرقی به ذهن و بدن را با رویکرد روانشناسی غربی و ایده های رواندرمانی ترکیب می کند. پزشکان روان درمانی انرژی ادعا می کنند که با بهره گیری از نکات طب سوزنی در هنگام فکر کردن در مورد رویداد ایجاد اضطراب می تواند اضطراب و ترس را درمان کند. اگر چه این درمان هنوز هم بحث برانگیز است. تحقیقات مداوم نشان می دهد که درمان قطعی است.

درمان اختلال ترس در خواب

روانشناسی انرژی چگونه کار می کند؟

درمان به طور مشابه با سایر روش های روان درمانی با ایجاد اعتماد و برقراری رابطه بین درمانگر و بیمار شروع می شود. درمانگر با شناسایی یک ماشه خاص ، که یک فکر ، تصویر یا حافظه است و احساسات ناراحت کننده یا اضطراب زا در بیمار ایجاد می کند، شروع می کند و سپس از بیمار می خواهد که میزان تحریک کننده آن را در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کند ، در حالی که مورد 10 بالاترین پریشانی است..

فرآیند درمان روانشناسی انرژی

فرآیند درمانی این روش همانند سایر روش های روان درمانی شروع می شود. و درمانگر و درمانجو به یکدیگر اعتماد پیدا می کنند. و به توافق می رسند و مشکلات موجود را از بین می برند.

درمانگر با معرفی یک محرک خاص شروع می کند که عبارت از یک تفکر، تصویر یا حافظه ای می باشد که منجر به آشفتگی و ایجاد احساس اضطراب می شود. و از درمانجو می خواهد که میزان ناراحتی تحریک شده را در یک مقیاس صفر تا ۱۰ امتیازبندی کند. به نحوی که ۱۰ نشان دهنده بالاترین اضطراب ممکن می باشد

در این تکنیک درمانی، مغز انتظار می کشد. که یک واکنش عاطفی ناخوشایند سطح بالا در واکنش به محرک ایجاد شود، ولی این مورد بدین دلیل نمی باشد که اکیوپوینت ها “به صورت موقت منجر به غیر فعال شدن واکنش کناری می شوند.

برچسب ها:
کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره ندای آرامش روان

با مدیریت دکتر امیر پیرایش

آدرس مراجعه حضوری مراجعان محترم جهت استفاده از خدمات روانشناسی

شعبه اول: فلکه دوم صادقیه، ابتدای ستارخان، بلوار شهدای صادقیه شمالی پلاک 4، واحد 7

شعبه دوم: سعادت آباد، بلوار فرحزادی، نبش گلستان دوم، طبقه 6، واحد 41

خدمات روانشناسی در شبکه های اجتماعی

اگر به اینستاگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به تلگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به واتساپ دسترسی دارید

09924793881

می توانید با ما از طرق بالا در ارتباط باشید
مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران
مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران

بهترین کلینیک مشاوره پیش از ازدواج مشاوره زوج و مشاوره خانواده در ایران و تهران با بیش از 200 متخصص روانشناسی و مشاوره به صورت حضوری و انلاین در غرب تهران

  • 1

شما نیز ممکن است بپسندید

پیام بگذارید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

سوالی دارید تماس بگیرید