-

مدیریت زمان

مدیریت زمان

مدیریت زمان محبوب، در جلسات کاری متمرکز به همراه استراحت کافی و تمرکز مناسب بر کار است نه ساعتهای طولانی و بدون وقفه کار کردن.

اگر میخواهید در مدیریت زمان خود موفق باشید باید:

  • با تمرکز و بدون حواس‌پرتی کار کنید
  • کارهای در دست اجرا و به عبارتی پروژه‌های باز را انجام دهید و به اتمام برسانید
  • نسبت به کاری که میتوانید در یک روز انجام دهید خوش‌بین باشید

برای بدست‌آوردن حداکثر استفاده از بازه زمانی میتوان این تکنیکها را استفاده کرد:

پروژه‌های پیچیده را تجزیه کنید. اگر یک کار به زمانی بیشتر از انتظار شما نیاز داشته باشد، باید به مراحل کوچکتر و عملی تقسیم شود.

رعایت این قانون به شما اطمینان می‌دهد که پیشرفت روشنی در پروژه‌های خود داشته باشید.

کارهای کوچک با هم پیش می‌روند. هر کاری که کمتر از بقیه کارها طول بکشد باید با سایر کارهای ساده ترکیب شود.

به عنوان مثال، “نوشتن چک اجاره نامه” ، “قرار ملاقات دامپزشک” ، “و خواندن مقاله پومودورو” را می توان در یک جلسه با هم جمع کرد.

بازه زمانی استراخت برای خود تعیین کنید و به جسم و ذهن خود آرامش دهید

اگر اختلالی در کار پیش آمد شما به استراحت بین کار خود بپردازید و آن را به تعویق نیندازید.این اختلالات معمولا اجتناب ناپذیر هستند، آنها را شناسایی کنید و در مراحل بعدی جلوی آنها را بگیرید

از بقیه وقت خود برای یادگیری یا بهبود مهارت‌ها یا دامنه دانش استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید وقت اضافی را در خواندن مجلات حرفه‌ای یا تحقیق در مورد فرصت ها صرف کنید

اگر تا به حال در وضعیت کار دچار اختلال شده‌اید، می‌دانید تمرکز مجدد چقدر دشوار می‌تواند باشد.

با این حال، جریان مداوم اطلاعاتی که از طریق ایمیل، چت‌های گروهی و اطلاعیه‌های رسانه‌های اجتماعی در جریان است بیشتر و بیشتر مورد توجه ما قرار می‌گیرد.

وقتی برنامه‌ریزی پروژه‌های آینده خود را انجام می‌دهیم، بیشتر ما قربانی اشتباهات برنامه ریزی میشویم. وقتی کار را در جلسات کوتاه و زمان دار شروع می‌کنید ، زمان دیگر مفهومی انتزاعی نیست بلکه یک رویداد خاص است.

هر جلسه یک شروع تازه برای ارزیابی مجدد اهداف خود است، خود را برای تمرکز و محدود کردن حواس‌پرتی به چالش بکشید

خود را به چالش بکشید تا یک کار بزرگ را به اتمام برسانید. بدون شکستن زنجیر سعی کنید برای هر روز تعدادی هدف تعیین کنید.

در شروع هر روز (یا شب قبل)، تمام پروژه‌های فعال و تک تک کارهای خود را مرور کنید و هر آنچه را که می‌خواهید برای “امروز” به انجام برسانید ، برنامه ریزی کنید.

کارهای بزرگ و زمانگیر را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید. اکنون وقتی برنامه امروز خود را باز می کنید، کارهای برنامه ریزی شده خود را مشاهده خواهید کرد.وظایف خود را بکشید تا نظمی را که بر روی آنها کار می‌کنید منعکس کنید

روز خود را با طرحی روشن شروع کنید. می‌توانید از تایمر در تلفن خود ، یک تایمر فیزیکی یا هر یک از گزینه‌های دیجیتال استفاده کنید.

با افزودن هر ایده یا درخواستی که به عنوان کارهای جدید در صندوق ورودی شما وارد میشود ، متمرکز شوید. هنگامی که تایمر شما تمام شد، میتوانید لیست را مرور کنید، برنامه‌های فوری بعدی را برنامه ریزی کرده و موارد کمتری را برای یک روز دیگر ارسال کنید

با برنامه ریزی روزمره، تمرکز خود را زیاد کنید. هر روز صبح یک ساعت کار را اضافه کنید خودتان را به چالش بکشید، و در پایان وقت بگیرید تا در مورد آنچه اتفاق افتاده و چگونه می‌توانید تمرکز خود را در آینده بهتر کنید، تأمل کنید.

author-avatar

درباره admin

مشاوره روانشناسی حضوری | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی آنلاین | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *