-

5 قانون مهم در خانه

5 قانون مهم در خانه که ممکن است به آن نیاز پیدا کنید در این مقاله آورده شده است.

در حالی که خواهر شما ممکن است به بچه‌هایش اجازه دهد روی وسایل بپرد، شما ممکن است تصمیم بگیرید که در خانه شما اینکار مناسب نیست یا شاید بچه ها مجاز باشند در آشپزخانه خانه مادربزرگ، به قابلمه ها دست بزنند، ولی این یک رفتار منفی است.

ایجاد یک مجموعه مشخص از قوانین خانه مهم است تا فرزندان شما بدانند چه چیزی مجاز است و چه نوع رفتاری غیرقانونی است. وضع قوانین روشن یک روش ساده برای کاهش مشکلات رفتاری و افزایش سازگاری با نظم و انضباط شما است.

صرف نظر از اینکه فرزندان شما چند ساله هستند و یا چند فرزند دارید، پنج نوع قانون برای همه بچه ها وجود دارد.

1. قوانینی که ایمنی را بالا میبرد
قوانین ایمنی شامل ایمنی جسمی و ایمنی عاطفی است. هنگامی که بچه ها احساس امنیت می کنند، آزاد هستند که انرژی خود را در کشف استعدادها و محیط خود متمرکز کنند.
ایمنی جسمی ممکن است شامل موارد زیر باشد:
“وقتی مادر در حال حمام کردن است، حق در زدن ندارند مگر در مواقع اضطراری.”
“فقط روی مبلمان بنشینید (بدون ایستادن یا پریدن)”
ایمنی عاطفی ممکن است شامل قوانین زیر باشد:
“هر کس می تواند احساسات خود را به اشتراک بگذارد تا زمانی که احترام‌ها از بین نرود.”
“فقط از کلمات محبت آمیز استفاده کنید.”

2. قوانینی که اخلاق را تقویت می کنند
قوانینی ایجاد کنید که ارزشها و اخلاق را در فرزندان شما القا کند. این نوع قوانین ممکن است شامل موارد زیر باشد:
“وقتی متأسفید عذرخواهی کنید.”
“دیگران را آزار ندهید.”
“حقیقت را بگو.”
“با دیگران منصفانه رفتار کنید.”
البته ضروری است که شما نیز از این قوانین الگو بگیرید. فرزندان شما بیشتر از آنچه شما انجام می دهید بیشتر از آنچه شما می گویید یاد می گیرند.

3. قوانینی که عادات سالم را ایجاد می کنند
بچه ها وقتی دارای روتین و ساختار هستند بهترین کار را می کنند. بنابراین، قوانینی ایجاد کنید که کودک شما را به ایجاد عادت های روزمره ترغیب کند. مثلا:
“دندان های خود را بعد از صبحانه مسواک بزنید”.
“لباس های کثیف خود را در سبد قرار دهید.”
وقتی بچه ها می دانند که وقتی از مدرسه به خانه می آیند باید لباس خود را آویزان کنند یا قرار است بلافاصله بعد از شام تکالیف خود را انجام دهند، تا زمانی که عواقب واضحی برای رفتار نامناسب داشته باشد، می تواند بحث و جدال را کاهش دهد.

4. قوانینی که مهارت‌های اجتماعی را ارتقا می بخشد
کودکان همچنین به قوانینی نیاز دارند که مهارت‌های اجتماعی را به آنها بیاموزد. این شامل چگونگی رفتار با اعضای خانواده و همچنین همسالان است. نمونه هایی از قوانین که روش های مناسب تعامل با دیگران را آموزش می دهد:
“اسباب بازی های خود را با برادر خود به اشتراک بگذارید.”
بچه های بزرگتر ممکن است به قوانین مربوط به وسایل الکترونیکی خود احتیاج داشته باشند. قوانینی وضع کنید که استفاده از تلفنهای هوشمند و رایانه کودک شما را محدود می کند و قوانینی را که آداب مناسب را تشویق می کند. به عنوان مثال ، میز شام را “منطقه ای بدون تلفن” قرار دهید و اجازه ندهید کودک شما با تلفن هوشمند در اتاق خود بخوابد.

5. قوانینی برای آماده شدن برای دنیای واقعی
کودکان همچنین به قوانینی احتیاج دارند که به آنها در آماده شدن برای بزرگسالی کمک کند. قوانینی وضع کنید که مهارت های زندگی را بیاموزد و به آنها کمک کند تا هنگام ترک خانه از عملکرد بهتری برخوردار شوند. قوانین دقیق و کمک به کودک شما در ایجاد این مهارت ها تا حد زیادی به خلق و خوی کودک شما بستگی دارد.
به عنوان مثال، تنظیم قوانین در مورد کارهای خانه و پول به آماده سازی بچه ها برای محیط کار کمک می کند. کارها و فرصت های دریافت کمک هزینه را برای بچه ها فراهم کنید. سپس، به آن‌ها درمورد پول بیاموزید تا بتوانند یاد بگیرند که چگونه پس انداز کنند و عاقلانه پول خرج کنند تا در بزرگسالی آمادگی بیشتری برای پرداخت قبض های خود داشته باشند.

این بود 5 قانون مهم در خانه که شما ممکن است به آن نیاز پیدا کنید.

author-avatar

درباره admin

مشاوره روانشناسی حضوری | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی آنلاین | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *