-

انواع خیانت

انواع خیانت موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک و مرکز مشاوره ندای آرامش روان در این زمینه از مشاوران باتجربه ما راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

10 نوع خیانت

یکی از بزرگ‌ترین دردها این است که بفهمید به شما خیانت شده است. دانستن اینکه فردی که به او اعتماد کامل دارید کاری انجام داده است که قدرت از بین بردن رابطه‌ای را دارد که سال‌ها ساخته شده است ویرانگر است. با این حال، آیا خیانت فقط درصورت رابطه جنسی با شخص دیگر است؟ جواب منفی است خیانت انواع مختلفی دارد، که فراتر از رابطه جنسی است و می‌تواند بسیار پیچیده‌تر از آنچه ما فکر می‌کنیم باشد. در این مقاله، ما در مورد 10 مورد از انواع خیانت و اینکه چگونه یک زن و شوهر می‌توانند برای غلبه بر آن صحبت کنند صحبت خواهیم کرد.

انواع خیانت

دکتر جان گوتمن، یکی از معتبرترین محققان دانشگاهی در زمینه ازدواج و خانواده و نویسنده کتاب آنچه عشق را دوام می آورد: چگونه اعتماد سازی کنیم و از خیانت خودداری کنیم، علاوه بر خیانت جنسی، 10 روش برای خیانت به یک شریک زندگی را توصیف کرد. وی توضیح می‌دهد که روابط بر اساس اعتماد بنا شده و فرسایش اعتماد در یک رابطه از لحظات به ظاهر ناچیز آغاز می‌شود.

به عنوان مثال، شما می‌توانید انتخاب کنید که از شریک زندگی خود استقبال کنید. یا در مواقعی که بیشتر به او احتیاج دارد (آگاهانه یا نه) از او دور شوید. انتخاب دور شدن از شخصی در صورت نیاز به حمایت یا توجه وی باعث بی‌اعتمادی می‌شود. آنها دیگر به شما اعتماد ندارند که در کنار آنها باشید. با گذشت زمان، این کناره گیری مداوم به یک احساس خیانت و سرانجام به یک ازدواج گسسته تبدیل می‌شود که منجر به طلاق می‌شود، حتی در این رابطه در واقع خیانت وجود نداشت. در زیر رفتارهایی که انواع خیانت محسوب می‌شوند آورده شده است.

1- صمیمیت بدون رابطه جنسی

این یک رابطه ظاهراً افلاطونی با شخص سوم است. داشتن دوستی (در محل کار، در کافه) که جزئیات شخصی را با او در میان می گذارید و شریک زندگی فعلی شما احساس ناراحتی می‌کند.

 دروغ گفتن

صادق نبودن باعث از بین رفتن امنیت در روابط شما می‌شود. حتی اگر اینها دروغ باشد تا از درگیری جلوگیری شود، ممکن است سمی باشد. دروغ‌هایی که برای حفظ صلح گفته می شود، باعث سلب اعتماد می‌شود. اگر فرد دروغگو باشد، روان درمانگر می‌تواند به ترک این عادت به او کمک کند.

3- اتحاد علیه شریک

وقتی شریک زندگی در تصمیم گیری اعضای خانواده یا دوستان را درگیر می کند. دائماً از همسر انتقاد می کند یا در برابر مشکلات با پدر و مادرش متحد می شود، رابطه می تواند از هم بپاشد.

با تقسیم شکایات شخصی در مورد شریک زندگی خود با بستگان یا دوستان خود، می توانید ناخواسته او را بترسانید. سکوت در مورد درگیری‌های زناشویی مهم است . و درگیر کردن افرادی که ممکن است بتوانند از این اطلاعات علیه او استفاده کنند، اصلا جالب نیست.

 از دست دادن علاقه جنسی

دیگر هیچ جذابیت جنسی وجود ندارد و همچنین علاقه ای به احیای میل بین زن و شوهر وجود ندارد. ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که دیگر رابطه جنسی در اولویت قرار ندارد. اما اگر آنها گفته نشوند، می تواند منجر به احساس خیانت شود. این دلایل شامل شغل، استرس، تصویر منفی بدن، انتقاد، عدم احساس تغذیه، انگیزه های جنسی ناسازگار یا مشکلات جسمی است. وقتی مسائل به روشی صادقانه و عاشقانه مطرح نشوند، صدمه زدن و طرد شدن می‌تواند رابطه را از بین ببرد.

5- بی احترامی

رابطه عاشقانه مربوط به این نیست که شخصی از این مزیت برخوردار باشد – بلکه درمورد دست نگه داشتن است. اگر شریک زندگی باعث شود شخص دیگری احساس حقارت کند. از نفرین مکرر و کنایه استفاده کند و یا همیشه نشان دهد که آنها از این مزیت برخوردار هستند. زهر بی اعتمادی را در روابط ایجاد می‌کند.
بی احترامی می تواند شامل اصلاح دستور زبان، انتقاد، چرخاندن چشم، نفرین، فقدان هوش و هر چیزی باشد که می گوید شما چطور از شخص مقابل بالاتر هستید. نوعی خیانت و سواستفاده عاطفی است.

6- بی عدالتی

زندگی می تواند ناعادلانه باشد، اما روابط طولانی مدت و دوست داشتنی باید پناهگاه بی عدالتی باشد. با این حال، رضایت متقابل در یک رابطه فقط زمانی اتفاق می افتد. که هیچ یک از دو طرف احساس نکند از او سو استفاده می‌شود و نیازها / خواسته‌های هر دو به یک اندازه برآورده می‌شود. به عنوان مثال، هزینه‌ها، تقسیم کار یا نحوه صرف وقت آزاد به راه حل‌های متقابل رضایت بخش نیاز دارند. خیانت زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از طرفین اراده خود را تحمیل کند و دیگر گوش دادن به طرف مقابل را متوقف کند.

 خودخواهی

زوج‌های خوشبخت می‌فهمند که گاهی اوقات هر یک از آن‌ها نیازهای خود را برای منافع عمومی رها می‌کنند. با این حال، کینه توزی زمانی اتفاق می‌افتد که نوع دوستی متقابل نباشد، وقتی شریک زندگی از فداکاری‌های لازم برای منافع رابطه یا خانواده خودداری کند (اگر فرزند دارید) رفتار خودمحوری می‌تواند بر رابطه تأثیر منفی بگذارد.

8 – عهدشکنی

الگویی از ناامیدی در مورد وعده‌های شکسته می‌تواند اعتماد بین زن و شوهر را تضعیف کند. افرادی که همیشه وعده می‌دهند، حتی بدون معنی، می‌توانند این پیام را ارسال کنند: “شما مهم نیستید”.

وعده‌های تحقق نیافته ممکن است شامل، به عنوان مثال، پنهان کاری یا کنترل پول، تغییر ترکیبی نگرش در ابتدای رابطه یا اعتیاد و غیره باشد.

 داشتن تخیلات جنسی در مورد افراد دیگر

خیال پردازی درمورد افرادی که به نظر شما جذاب می‌رسند طبیعی است، صرف نظر از اینکه در رابطه هستید یا نه. با این حال، خطر خیانت زمانی اتفاق می‌افتد که افکار در مورد فرد خاصی منجر به رفتار ” نادرست” شود.

10- خیانت مجازی

این یکی از انواع خیانت است که به طور فزاینده‌ای رایج شده و می‌تواند به دو نوع تقسیم شود. اولی به طور ضمنی جنسی است. به این معنی که شما وقت خود را صرف ارسال لایک در پست‌های اینستاگرامی رابطه سابق یا معاشقه با افراد در برنامه‌های دوست یابی می کنید.

دلیل دوم را می‌توان به عنوان خیانت به شریک زندگی با تلفن هوشمند خود توصیف کرد. زیرا شما زمان بیشتری را صرف تعامل با پیروان شبکه‌های اجتماعی خود می‌کنید تا با آن‌ها.

author-avatar

درباره admin

مشاوره روانشناسی حضوری | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی آنلاین | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *