-

ویژگی روانپزشک

ویژگی روانپزشک

ویژگی روانپزشک خوب در تهران اینست که در حرفه خود تجربه و مهارت کافی را داشته باشد.

روانشناس خوب نیازمند صداقت و گشاده رویی است. همچنین داشتن مهارت های ارتباطی و شنونده خوب بودن برای این کار لازم است.

روانشناس خوب باید در کنار داشتن دانش، توان درک درست و بدور از هر گونه قضاوتی را داشته باشد.

فرد مراجعه کننده باید بتواند به راحتی و بدور از هرگونه استرس و نگرانی به روانشناس اعتماد کرده و مشکلات خود را با او در میان بگذارد.

در واقع روانشناس خوب یک انسان شناس و جامعه شناس خوب نیز هست.

روانپزشك با روانشناس چه تفاوتی هایی دارد

عده ای از مردم گاهى اوقات نمی توانند كار روانپزشك را از روانكاو و روانشناس تفكيك كنند. از نظرآموزشي و فرآيند تحصيلي در ابتدا روانپزشك بايد مدرك پزشكي عمومی را دريافت كرده و سپس در زمينه روانپزشكي تخصص خود را اخذ نموده و در ادامه آموزش بیماری های روانی را دیده و متخصص روانپزشک شود.

اما روانشناس در رشته روانشناسی در مقطع كارشناسي و كارشناسی ارشد و سپس دكتری مدرك خود را گرفته و سپس به كار مشاوره مشغول می شوند.

یک روانپزشک است كه قادر به تشخيص بيماری های افسردگی، اختلالات اضطرابی و يا اختلالات شخصيتی به معنای علمی می باشد. اما هدف اصلی روانشناس توصيف رفتار، فهم و درك رفتار، پيش بيني رفتار و كنترل رفتار می باشد.

ندای____آرامش

وظایف و مسئولیت های روانپزشک

برپايی جلسات مختلف درماني و تجويز دارو تا زمان بهبودي كامل بيمار
همكاري با ساير افراد متخصص مانند پزشكان ، روانشناسان تا پايان درمان بيمار
دانش و مهارت های مورد نیاز
علاقه مند بودن به بيماران و توانايي لازم براي حل مشكلاتشان
داشتن صبر و حوصله برای گوش کردن به صحبت های بیماران و آرامش دادن به آنها
رازداری يك روانپرشك موفق بايد خصوصي ترين مسائل بيماران را رازداري كند
كسب مهارت هاي ارتباطي قوي و لازم به منظور تاثير بهتر بر بيماران
توانايي شنيداري و گفتاري خوب
قدرت تصمیم گیری بالا به واسطه گرفتن تصمیم مناسب
مهارت و توانايي او براي پاسخ به نيازها و برطرف كردن مشكلات بيماران
فرصت های شغلی و بازار کار روانپزشکی

اختلالات و بیماری های روانی

همچنین به دلیل افزایش اختلالات و بیماری های روانی در سال های اخیر به دلیل رشد زندگی شهرنشینی و افزایش استرس، افسردگی و سایر بیماری های مرتبط با این موضوع و نیز با گسترش بخش های نادرست فرهنگ غربی بین خیلی از ایرانی ها و افزایش مشکلات خانوادگی و میان فردی در سال های اخیر پیش بینی می شود.

نیاز نسل جدید به روانپزشکان در سالهای اخير رو به شکل فراینده ای رشد خواهد داشد. روانپزشکان می توانند در سازمان بهداشتی و درمانی، مراکز روانپزشکی، کلینیک های روان‌شناسی و روان‌پزشکی عمومی و خصوصی، مدارس و دانشگاه ها و سایر سازمان هایی که به تخصص آنها نیاز دارند، به كار مشغول شوند.

چه کسانی به روانپزشک احتیاج دارند

هر انسانی دارای ویژگی های خاصی هست که ممکن است او را از نظر ساختار روانی منحصر به فرد کند. البته تشخیص اینکه فردی مبتلا به بیماری روحی روانی است یا اینکه مشکلات روحی روانی او در حد بیماری روانی نیست. بسته به تشخیص روانپزشک و تیم سلامت روانی است و به سادگی نمی توان انگ بیماری روانی را بدون ویزیت روانپزشک بیان کرد.

اگر شما به یک مشکل روحی و روانی مبتلا هستید، بهتر است بدانید که در این مسئله تنها نیستید و در دنیای امروز، افراد بسیاری به این بیماری روانی مبتلا هستند یا اینکه در معرض خطر ابتلا به بیماری روانی هستند.

ابتلا به بیماری های روانی

متاسفانه آمار درست و دقیق علمی منتشر شده در مورد اینکه چند درصد از ایرانیان مبتلا به بیماری های روانی هستند. وجود ندارد اما طبق آمار وزارت بهداشت و درمان مشخص شده است که حداقل ۲۵ درصد ایرانیان مبتلا به یک بیماری روانی به صورت افسردگی و اضطراب هستند.

ویژگی های روانپزشک خوب

یک روانپزشک خوب در تهران در جلسه اول حداقل نیم ساعت زمان می گذارد. همیشه نگرانی هایی که از داروهای اعصاب دارید با روانپزشکتان در میان بگذارید.

یک روانپزشک خوب درصدد رفع نگرانی های شما برمی آید و خواسته های شما را در تجویز داروها لحاظ می کند. فردی که سر از مطب روانپزشکی درمی آورد قطعا حالش خوب نیست. یک روانپزشک خوب کسی است که وقتی از مطبش بیرون می روید حالتان بهتر باشد.

اطلاعات و پرونده همه بیماران و به خصوص بیماران اعصاب و روان محرمانه است. یک روانپزشک خوب در تهران کسی است که پرونده ها را در مطب روی پوشه ای نگهداری کند. به طوریکه به رویت بیماران دیگر، همراهان خود بیمار و منشی نرسد. به بیماران این اطمینان را بدهد که اطلاعاتی که داده به صورت محرمانه می ماند.

روش های روان درمانی

روش های درمان، با پیشرفت زمان متنوع تر می شوند. ما امروزه در حیطه روانپزشکی درمان های مختلف مثل درمان دارویی، رواندرمانی، درمان با دستگاه ها را داریم. یک روانپزشک خوب فردی است که بیمار را در انتخاب درمانش سهیم کند. به نظرات بیمارانش احترام بگذارد.

مغز یک انسان ظرفیت نگهداری و بازیابی همه اطلاعات یک علم را ندارد. یک روانپزشک خوب کسی است که گاهی حتی در حضور بیمار کتاب باز کند یا از همکارانش به صورت تلفنی کمک بخواهد.

یک روانپزشک خوب کسی است که شرایطی را در مطب خود فراهم کند که صدای بیماران از اتاق بیرون نرود. مثلا تمهیدات آکوستیک در معماری یا پخش موزیک به جهت نیل به این مقصود به کار گیرد.

وظایف و مسئولیت های روانپزشک

-ارزیابی وضعیت ذهنی و فیزیکی بیماران برای تعیین ماهیت و حد اختلالات رفتاری، عاطفی و ذهنی

-ارزیابی تاریخچه و سوابق پزشکی و روانپزشکی بیماران به منظور تشخیص بهتر بیماری و امکان تجویز بهترین درمان

-انجام تست های مختلف برای تشخیص بیماری و یافتن بهترین راه درمان

-تجویز دارو و برگزاری جلسات درمانی لازم تا بهبودی بیمار

مركز مشاوره و كلينيک روانشناسی و روانپزشکی ندای آرامش روان

مركز مشاوره و كلينيك روانشناسي و روانپزشکی ندای آرامش روان بزرگترين مركز ارائه دهنده خدمات مشاوره اي و روانپزشکی در تهران مي باشد. كه روانشناسان، روانپزشكان و كادر درماني آن بيشترين تلاش خود را در جهت جذب اعتماد شما و ايجاد محيطي امن و آرام انجام مي دهند. جهت تعیین وقت بصورت تلفنی و حضوری با آرامش روان در ارتباط باشید.

درمان اختلال ترس در خواب

author-avatar

درباره admin

مشاوره روانشناسی حضوری | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی آنلاین | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره روانشناسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *