بارگذاری

برای جستجو تایپ کنید

دسته‌بندی نشده مقالات

پرحرفی کودکان

اشتراک گذاری
پرحرفی کودکان

پرحرفی کودکان از مواردی است که ممکن است با آن مواجه شده باشید. ما در کلینیک ندای آرامش روان به شما در این زمینه راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهیم.

چرا بعضی از بچه ها بدون وقفه صحبت می کنند

خیلی از بچه ها عاشق حرف زدن هستند ، مخصوصاً بچه های جوان. اگر آنها از چیزی هیجان زده شده باشند، ممکن است ادامه دهند و ادامه دهند تا اینکه کسی آنها را ساکت کند. با بزرگتر شدن ، بچه ها معمولاً این کار را برای خودشان انجام می دهند. آنها تشخیص می دهند که بیش از حد صحبت می کنند و متوقف می شوند.

نکته اصلی این است که بدانید مقدار “بیش از حد” چقدر است. سخنران بودن همیشه چیز بدی نیست. بچه های پرحرف می توانند جذاب ، بامزه و جالب باشند. اما وقتی مکالمه آنها پایان ناپذیر است یا در زمان و مکان نامناسبی اتفاق می افتد ، می تواند باعث خاموش شدن افراد – خصوصاً سایر بچه ها شود.

اگر این اتفاق را در مورد فرزند خود دیده اید ، ممکن است درباره آن سوال داشته باشید. چرا فرزند شما نمی تواند دیگران را آزار دهد؟ آیا بیش از حد هیجانی است یا این عصبی بودن او را نشان میدهد؟ آیا این مسئله نگران کننده ای است؟

بیاموزید که چرا برخی از کودکان بدون توقف صحبت می کنند و چگونه می توان به کودک کمک کرد.

 

مکالمه را بر عهده بگیرید

با گفتن اولین چیزی که به ذهنشان می رسد افراد دورشان را آزرده یا ناراحت میکنند

صحبت بدون وقفه آنها همچنین می تواند بازخورد منفی زیادی به همراه داشته باشد. بچه های دیگر ممکن است آنها را اذیت کنند یا آنها را کنار بگذارند. و بزرگسالان ممکن است فکر کنند که بی ادب هستند و آنها را در این مورد سرزنش کنند.

 

چرا بعضی از بچه ها بدون وقفه صحبت می کنند

دلایل زیادی وجود دارد که بچه ها زیاد صحبت می کنند. آنها فقط ممکن است علاقه مند به یک موضوع باشند. آنها آنقدر علاقه مند هستند که می خواهند تک تک جزئیات مربوط به آن را به اشتراک بگذارند. کودکانی که تمایل دارند درباره موضوعی متمرکز شوند، به خصوص در مورد آن ادامه می دهند.

اگر در مورد موضوعی تحت فشار قرار بگیرند، کودکان ممکن است بدون وقفه صحبت کنند. آنها ممکن است استراتژی هایی برای آرام کردن خود نداشته باشند ، بنابراین صحبت می کنند و صحبت می کنند. بچه های خجالتی ممکن است در موقعیت های اجتماعی مضطرب شوند. اما به جای اینکه جلوی خود را بگیرند و ساکت بمانند ، ممکن است در واقع زیاد صحبت کنند.

بعضی از بچه ها به طور کلی در مهارت های اجتماعی مشکل دارند. آنها در انتخاب نشانه های اجتماعی مانند زبان بدن و حالات صورت مشکل دارند. بنابراین ممکن است متوجه نشوند که واکنش دیگران نسبت به صحبت هایشان چیست.

مشکل در کنترل خود نیز می تواند عاملی باشد. بعضی از بچه ها تکانشی هستند و سخت می توانند کاری را که می خواهند انجام دهند کنار بگذارند. اگر موضوعی باشد که بخواهند درباره آن صحبت کنند ، آنها متوقف نخواهند شد.

کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره ندای آرامش روان

با مدیریت دکتر امیر پیرایش

آدرس مراجعه حضوری مراجعان محترم جهت استفاده از خدمات روانشناسی

شعبه اول: فلکه دوم صادقیه، ابتدای ستارخان، بلوار شهدای صادقیه شمالی پلاک 4، واحد 7

شعبه دوم: سعادت آباد، بلوار فرحزادی، نبش گلستان دوم، طبقه 6، واحد 41

خدمات روانشناسی در شبکه های اجتماعی

اگر به اینستاگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به تلگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به واتساپ دسترسی دارید

09924793881

می توانید با ما از طرق بالا در ارتباط باشید
مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران
مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران

بهترین کلینیک مشاوره پیش از ازدواج مشاوره زوج و مشاوره خانواده در ایران و تهران با بیش از 200 متخصص روانشناسی و مشاوره به صورت حضوری و انلاین در غرب تهران

  • 1

پیام بگذارید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

سوالی دارید تماس بگیرید