-

10 نشانه اختلال دو قطبی

10 نشانه اختلال دو قطبی

10 نشانه اختلال دو قطبی عبارتند از:

 1. حالت غیرمعمول خوش بین
  در طی یک مرحله جنون، برخی از افراد احساس سرخوردگی می کنند، برخی دیگر بدون توقف صحبت می کنند. نکته اصلی این است که خلق و خوی آن‌ها نشانه یک مشکل جدی است.
 2. مسابقه افکار و تند صحبت کردن
  علاوه بر صحبت سریع و پرش بین موضوعات مختلف، ممکن است فرد در مرحله شیدایی نیز به راحتی حواسش پرت شود، یکی از دلایل شیدایی گاهی اوقات در ADHD اشتباه گرفته می‌شود.
  “متأسفانه ، درمان اصلی برای ADHD محرک است، که می تواند علائم شدیدی را در فرد مبتلا به اختلال دو قطبی ایجاد کند.”
  برای جلوگیری از تشخیص نادرست ADHD ، متخصصان بهداشت روان تحلیل می کنند که چگونه رفتار تغییر کرده است: اختلال دو قطبی اپیزودیک است، در حالی که ADHD بزرگسالان معمولاً از کودکی ادامه می‌یابد.
 3. انرژی بی حد و حصر
  رفتار بسیار پرانرژی رایج در مرحله شیدایی اغلب منجر به عجله در انجام و اجرای تصمیم‌های جدید می‌شود، هرچند که نادرست باشد.
 4. رفتار تکانشی و خود مخرب
 5. نیاز به خواب کاهش می‌یابد
  خوابیدن فقط چند ساعت در شب می تواند نشانه ای از اختلال دو قطبی – و همچنین افسردگی یا اضطراب باشد. تفاوت را چگونه متوجه شوید؟
  “افراد دارای بی‌خوابی معمولاً در طول روز احساس خستگی زیادی می‌کنند.” ممکن است کسی در یک قسمت شیدایی هرگز احساس خستگی نکند.
 6. احساس تورم از خود ارزشی
  احساس اغراق آمیز از قدرت، دانش یا اهمیت شما در مرحله شیدایی متداول است، مانند این که اعتقاد داشته باشید با خدا رابطه خاصی دارید.
 7. حالت غم انگیز، خالی یا ناامید کننده
  بسیاری از افراد مبتلا به اختلال دو قطبی بیشتر وقت خود را در افسردگی می گذرانند. این حال و هوای تاریک بی امان باعث جلوگیری از علاقه یا لذت در زندگی آنها می شود.
 8. کم انرژی و خستگی مداوم
  برخلاف انرژی زیاد در طول شیدایی ، این مرحله باعث می شود تا فرد احساس انرژی و انگیزه خود را از بین ببرد. کوچکترین کار – حتی خارج شدن از رختخواب – ممکن است غیرممکن به نظر برسد.
 9. توانایی تفکر کاهش یافته است
  “افسردگی می تواند منجر به اختلال جدی در تمرکز و توجه شود.”
 10. افکار و رفتار خودکشی
  افسردگی غالباً به اشتباهات گذشته، از جمله اشتباهات ایجاد شده در هنگام جنون ، منجر می شود.
  “وقتی این وضعیت بسیار بد شود ، ممکن است گوشه گیر شوید، گویی همه راه های ممکن برای فرار از یک وضعیت بسته شده اند.”
author-avatar

درباره admin

مشاوره روانشناسی حضوری | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی آنلاین | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *