بارگذاری

برای جستجو تایپ کنید

دسته‌بندی نشده مقالات

اهمیت استفاده از مشاوره خانواده

اشتراک گذاری
مشاوره خانواده

استفاده از مشاوره خانواده

مشاوره خانواده و روان درمانی، به حل اختلاف ایجاد شده و اصلاح تعامل های اعضای خانواده با یکدیگر کمک شایانی می نماید. برنامه های درمانی در نظر گرفته شده در این نوع مشاوره متناسب با مشکلات و موقعیت خانواده صورت می پذیرد. در مشاوره خانواده آرامش روان، نحوه برقراری تعامل عمیق، مدیریت استرس، حل نمودن مشکلات ارتباطی و راهکارهای داشتن روابط خانوادگی مستحکم و پایدار به افراد آموزش داده می شود.

با استفاده از مشاوره خانواده در تهران، معضلات و مشکلات ریز و درشت موجود میان فرزندان، زوجین و سایر اعضای خانواده به نحو مطلوب برطرف می شود. امروزه در میان خانواده ها به علل مختلف تعارضات و اختلالات روحی و روانی بسط و گسترش یافته اند. عدم توجه به این معضلات جزئی، با گذشت زمان و ریشه دار شدن اختلافات، همه اعضای خانواده را تحت شعاع قرار داده و روند عادی زندگی را با اخلال و مشکل روبرو می سازد. این مسئله در مواقعی که یکی از اعضای خانواده با مشکلات روحی و روانی عمیقی دست و پنجه نرم می کند. بیش از پیش به چشم می خورد. در این شرایط استفاده از خدمات مشاوره خانواده و روان درمانی خانواده برای برطرف ساختن مشکلات ایجاد شده است. و بازگرداندن زندگی فرد به روال عادی خود، بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد.

ندای____آرامش

مزایای استفاده از مشاور خانواده

در خصوص اهمیت مشاوره خانواده باید گفت روانشناسان و مشاوران ضمن شناسایی و بررسی ریشه ای مشکلات شما، با همه خصوصیات و ویژگی های مختلفی که دارید. راه حل های علمی و درمانی مناسب شما را ارائه می نمایند.

اغلب افراد با این تصور که مشکلات خود را به طور کامل می شناسند. با راهکارهای نادرست و غلط خود، اعمالی را انجام می دهند. که با راه حل های مطرح شده از جانب مشاور، متفاوت می باشد و نتیجه بخش نیست.

در کل می توان گفت مشاور خانواده خوب همراه با ارزیابی و بررسی چالش ها و معضلات اعضای یک خانواده، از بروز مشکلات و مسائل احتمالی پیشگیری می نماید. اشخاصی که در یک خانواده و در کنار هم زندگی می کنند. امکان دارد در اکثر مسائل و موارد با یکدیگر هم نظر و هم عقیده نباشند. عدم تفاهم و اتفاق نظر نداشتن می تواند. موجب بروز چالش ها و مشکلات احتمالی گردد.

امور ضروری که در مواجه با آن ها حتما باید نزد مشاوره مراجعه کنیم

– امور مربوط به زندگی مشترک و خانواده شامل مسائلی همچون انتخاب همسر، زندگی زناشویی، اختلالات جنسی، عدم تفاهم، خیانت، طلاق و…

– مسائل مربوط به اعتیاد شامل روش های ترک اعتیاد

– مسائل مربوط به دوران کودکی شامل مواردی همچون پرخاشگری، بیش فعالی، مشکلات تحصیلی و…

– مواجه شدن با بحران ها و اختلالات روحی نظیر فوبیا، اضطراب، افسردگی، وسواس و…

– مواجه شدن با رویدادهای بسیار ناگوار زندگی نظیر بلایای طبیعی

– قرار گرفتن تحت شرایط آسیب زا نظیر تجاوز و آزارهای جنسی

برای دریافت مشاوره در زمینه اهمیت مشاوره خانواده می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی ندای آرامش روان از طریق مشاوره تلفنی و یا مشاوره حضوری در ارتباط باشید.

برچسب ها:
کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره ندای آرامش روان

با مدیریت دکتر امیر پیرایش

آدرس مراجعه حضوری مراجعان محترم جهت استفاده از خدمات روانشناسی

شعبه اول: فلکه دوم صادقیه، ابتدای ستارخان، بلوار شهدای صادقیه شمالی پلاک 4، واحد 7

شعبه دوم: سعادت آباد، بلوار فرحزادی، نبش گلستان دوم، طبقه 6، واحد 41

خدمات روانشناسی در شبکه های اجتماعی

اگر به اینستاگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به تلگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به واتساپ دسترسی دارید

09924793881

می توانید با ما از طرق بالا در ارتباط باشید
مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران
مرکز مشاوره روانشناسی خانواده در تهران

بهترین کلینیک مشاوره پیش از ازدواج مشاوره زوج و مشاوره خانواده در ایران و تهران با بیش از 200 متخصص روانشناسی و مشاوره به صورت حضوری و انلاین در غرب تهران

  • 1

شما نیز ممکن است بپسندید

پیام بگذارید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

سوالی دارید تماس بگیرید