-

درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

درمان زود انزالی یا انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد. که مرد حین رابطه جنسی، زودتر از زمانی که او یا همسرش انتظار دارند، به انزال می رسد. انزال زودرس یک اختلال جنسی رایج است. طبق آمار، از هر 3 مرد یک نفر گاهی این مشکل را تجربه می کند.

اگر موارد زیر را تجربه می کنید، ممکن است شما اختلال زود انزالی داشته باشید.

تقریبا هیچ وقت قادر نیستید انزال را هنگام رابطه ی جنسی به تاخیر بیاندازید.

احساس ناامیدی و ترس می کنید و به همین دلیل از رابطه ی جنسی اجتناب می کنید.

البته اگر گهگاه بالا  را تجربه می کنید مشکل انزال زودرس ندارید.

عوامل زیستی و روانی می توانند در این اختلال نقش داشته باشند. اگرچه بسیاری از مردان از صحبت کردن درمورد این مشکل خجالت می کشند. زود انزالی یک اختلال رایج و قابل درمان است.

زودانزالی چیست؟

انـزال زودرس (زودانزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد.
معمولا انزال زود رس بین 30 ثانیه تا 2 دقیقه بعد از شروع دخول صورت می گیرد . به عبارتی مدت زمان انزال کمتر از 2 دقیقه (یا صحیح تر آن کمتر از 118 ثانیه) در مقوله زود انزالی قرار می گیرید.
معمولا در راه های درمان زود انزالی بصورت همزمان بر روی بدن و ذهن اقداماتی صورت میگیرد تا مرد به حالت روان تنی (سلامت جسمی و روحی) مناسب برای یک نزدیکی جنسی طولانی مدت دست پیدا کند .
از نظر فیزیکی دلیل زودانزالی بخاطر تحریک خیلی سریع اعصاب موجود در سر آلت مردان است که باعث انزال سریع و پیش از انتظار میشود ..

ندای____آرامش

تفاوت زود انزالی با عدم نعوظ در مردان چیه؟

در مردانی که دچار بیماری عدم نعوظ آلت هستند، با وجود تحریک شدن، خون به مقدار مناسب به آلت نرسیده و باعث ایجاد اختلال در نعوظ میشود ولی در بیمارانی که از زودانزالی رنج می برند آلت به حالت نعوظ کامل می رسد ولی بلافاصله بعد شروع نزدیکی و دخول، مردن به انزال می رسد .
چه چیزی باعث ایجاد زود انزالی در مردان می شود
درحالیکه علت عدم نعوظ در مردان مربوط به بیماری های قلبی و عروقی و یا بیماری هایی مثل دیابت می شود ، دلیل زود انزالی بیشتر مربوط به مسائل روانی و آمادگی ذهنی و جسمی فرد است .
از علت های شایع انزال زود رس می تواند ، عدم رسیدن به بلوغ جسمی و جنسی کامل ، فشار عصبی بخاطر رابطه ی جنسی ، استرس برقراری رابطه ی جنسی با همسر تازه ازدواج کرده و یا حتی افسردگی را نام برد.

دلایل و عواقب زود انزالی مردان

مساله زود انزالی می‌تواند باعث نارضایتی جنسی در هر دو طرف شده و اضطراب ناشی از این مشکل را بیشتر کند. زود انزالی یکی از متداولترین اختلال فعالیت زناشویی در مردان است و ممکن است برای هر مردی در بعضی از مراحل زندگی رخ دهد.
اکثر موارد زود انزالی فاقد عامل یا دلیل خاص است. عوامل روانی مثل اضطراب، احساس گناه یا افسردگی نیز ممکن است به زود انزالی منجر شوند. در برخی موارد، زود انزالی ممکن است به خاطر عوامل پزشکی مثل مشکلات هورمونی، آسیب‌های جسمی و یا عوارض جانبی بعضی داروها باشد.
ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط زوجین می‌شود و بر روان آنان تاثیر می‌گذارد. و به همین علت، بسیار مهم است که درباره عارضه زود انزالی بیشتر بدانیم و به موقع به مشاور مراجعه کنیم.
متخصص و پزشک مربوطه سابقه فعالیت زناشویی و پزشکی شما را بررسی خواهد کرد و آزمایش کلی را انجام خواهد داد. ممکن است پزشک بخواهد با همسر شما نیز صحبت کند. چون زود انزالی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. پزشک، آزمایش لازم را انجام می‌دهد تا مشکلات پزشکی فرد را بررسی کند.

روش های درمان زود انزالی مردان

در بسیاری از موارد، زود انزالی خود به خود درمان می شود. انجام تمرینات ریلکسیشن و آرام سازی و استفاده از متدهای منحرف کردن حواس می‌تواند در به تاخیر انداختن انزال کمک کند.
در بعضی مردها ترک مصرف دخانیات و مواد مخدر در درمان زود انزالی کمک کننده خواهد بود.
متخصص از شما و همسرتان می‌خواهد که روی متدهایی برای به تاخیر انداختن انزال کار کنید. این تکنیک‌ها تشخیص و کنترل احساساتی است که باعث انزال زود رس می‌شود.
در سایر موارد برای کاهش حساسیت در آلت تناسلی، استفاده از کاندوم توصیه می‌شود.
مشاوره‌ها و رفتار درمانی خط اول درمان عارضه زود انزالی به شمار می‌رود و می‌تواند اضطراب ناشی از این مساله را کاهش دهد. مرحله بعدی، استفاده از کاندوم است. کاندوم سبب کاهش تحریک پذیری می‌شود. در صورتی که یک کاندوم قادر به این کار نباشد از دو کاندوم می‌توان استفاده کرد. ضمن اینکه کاندوم سبب جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و بارداری هم می‌شود.
استفاده از دارو، گام سوم در درمان زود انزالی است. این داروها به این دلیل استفاده می‌شوند که یکی از عوارض جانبی این گونه داروها، جلوگیری از ارگاسم است که باعث به تاخیر انداختن انزال می‌شود.

درمان اختلال ترس در خواب

پیشنوازی

پیشنوازی یک تجربه جنسی شامل لمس کردن، ماساژ دادن و نوازش دادن بدن شریک جنسی بدون انجام دخول است که در صورتی که با نفس های عمیق و آرام همراه باشد می تواند به درمان زود انزالی کمک فراوانی بکند.
در هنگام پیشنوازی و ملاعبه فشار خون مرد و زن به آرامی بالا می رود و از ایجاد هیجان سریع و ناگهانی جلوگیری می شود.
حفظ این آرامش بسیار مهم است چراکه مردان بسرعت به نقطه اون تحریک جنسی می رسند ولی زن ها نیاز به زمان بیشتری برای تحریک شدن دارند.
در واقع زن ها به 20 تا 30 دقیقه زمان برای تحریک شدن از نظر جنسی نیاز دارند. در حالیکی مردها به سرعت بسیار بیشتری تحریک می شوند.
با تمرین طولانی مدت پیشنوازی، مردها یاد می گیرند که هیجان خود رو کنترل کنند و بدین ترتیب از نظر روانی تمرکز لازم برای جلوگیری از انزال خود را در دراز مدت پیدا می کنند.

تمرین ماهیچه های لگنی

برای اینکار کافیه که ماهیچه مثانه ی خود رو محکم فشار بدید، مثل حالتی که می خواهید جلوی ادرار خود رو بگیرید.

استفاده از کاندوم

استفاده از کاندوم در هنگام مقاربت جنسی باعث کاهش اصطحکاک در سطح الت می شود و بدین ترتیب از تحریک بیش از اندازه اعصاب آلت جلوگیری میشود و در نهایت مدت زمان بیشتری می توان به نزدیکی جنسی ادامه داد.

ژل و کرم های تاخیری بی حس کننده

با قرار دادن مقدار کمی از ژل های تاخیری بر روی سر آلت می توان از زود انزالی در آمیزش جنسی جلوگیری کرد.
این ژل ها در ناحیه ای که مورد استفاده قرار می گیرند تا حدودی بی حسی ایجاد می کنند و از تحریک بیش از اندازه در آن قسمت جلوگیری می کنند و در نهایت مدت زمان نزدیکی را افزایش می دهند.

مکمل های طبیعی

بعضی از مرد ها بر این باورند که داروهای طبیعی می تواند زود انزالی را درمان کند. واقعیت این است که هیچ داروی گیاهی خاصی برای درمان زودانزالی وجود ندارند. و بیشتر داروها موجود در بازار بیشتر جنبه ی آرامش بخش دارند. چراکه زودانزالی بیشتر مربوط به مشکلات ذهنی است. و با مصرف آرامش بخش، می توان بصورت کاذب ذهن را آرامش کرد و مدت بیشتر در رابطه ی جنسی باقی ماند.
بکلید روش های طبیعی دوران زود انزالی ، پیدا کردن راهی برای دوری از استرس و اضطراب است.

آرام شدن

درصد بالایی از مشکلات زودانزالی مربوط به استرس و عدم وجود آرامش در فرد است.
تمرین های آرامش بخش مثل نفس های عمیق و تکنیک های دم و بازدم می تواند به کسب آرامش کمک بسزایی بکند. کلاس های یوگا و مدیتیشن و کلا هر چیزی که ذهن شما رو آرام می کند. در بهبود و درمان بیماری زود انزالی بسیار موثر است.

مشکل زودانزالی

با وجود اینکه مشکل زود انزالی برای مردم و هسرش بسیار نارحت کننده است. ولی این یک بیماری مهلک نیست و با رو های مختلفی قابل درمان است.
درمان های انزال زودرس معمولا شامل ریلکس شدن و دوری از استرس و تنش های فکری می باشد.
شما هم می توانید بعد از مدتی تمرین و با استفاده از روش های مختلفی که در این مقاله ذکر شد به مدت زمان دلخواهتون در رابطه جنسی برسید.

روش کنترل زودانزالی

این روش رو بصورت خلاصه میشه اینطوری تعریف کرد. که بعد از معاشقه و شروع رابطه جنسی با همسر، مرد نزدیکی جنسی رو تا جایی ادامه میده که احساس میکنه نزدیک به ارگاسم و انزال است. و در اون موقع بلافاصله دخول و رابطه ی جنسی رو متوقف کرده و منتظر می ماند. تا سطح تحریک دربدنش کاهش پیدا کنه و بعد از آن دوباره شروع به مقاربت جنسی می کند.

بدین ترتیب شما به شناخت بهتری از نقطه ی انزال بدن خودتون دست پیدا میکنید. و یاد میگیرید که چطوری زیادی به اون نقطه نزدیک نشوید. و مدت زمان بیشتری با همسرتون نزدیکی داشته باشید.

علل روانی زود انزالی

در بیشتر موارد علت زودانزالی ، مسائل روانی است. به‌ عنوان‌ مثال ممکن است در اوایل ارتباط با شریک جنسی خود، با مشکل انزال زودرس مواجه شوید. این مسئله اغلب با ادامه روابط به‌طور خودبه‌خود، برطرف می‌شود. اما اگر این مشکل ادامه دار بود. لازم است که از یک مشاور یا متخصص در زمینه روابط جنسی یا زوج‌ درمانی، کمک بگیرید. شایع‌ترین علل روانی مؤثر در این اختلال عبارت‌اند از :

بی تجربگی جنسی

مشکلاتی در تصویر بدن

تازه بودن رابطه

هیجان زیاد یا تحریک بیش از حد

داشتن استرس هنگام رابطه

احساس گناه یا عدم کفایت

تجربیات جنسی آسیب زننده

افسردگی

اضطراب

علل پزشکی زود انزالی

گاهی اوقات ممکن است یک شرایط پزشکی باعث شود که شما دچار انزال زودرس بشوید مانند:

-دیابت

-اسکلروز چندگانه

-بیماری پروستات

-مشکلات تیروئید

-مصرف از مواد مخدر

-مصرف بیش از حد الکل

درصورتی‌ که پزشک تشخیص دهد که علت زود انزالی شما یکی از عوامل ذکرشده در بالاست. شما را به پزشک یا مشاور ارجاع می‌دهد. یا ممکن است اگر نیاز ببیند، برایتان یک داروی مناسب تجویز کند. این بهترین اقدامی است که برای درمان قطعی زود انزالی می‌توانید انجام دهید؛ بنابراین، مراجعه به پزشک را به تأخیر نیندازید.

برای انتخاب بهترین گزینه درمانی و دریافت مشاوره جنسی از بهترین سکس تراپیست، همین حالا برروی لینک زیر کلیک کنید.

قرص و دارو برای درمان زود انزالی مردان

در اینجا به معرفی قرص داپوکستین برای درمان زود انزالی و نعوظ در مردان می پردازیم.

داپوکستین  (Dapoxetine)

داپوکستین هیدروکلراید یک داروی کوتاه اثر است که برای درمان زود انزالی بر حسب مورد استفاده می شود. بعد از 1.3 ساعت به اوج غلظت خونی رسیده و نیمه عمر کوتاهی در بدن دارد بطوری که 95% آن بعد از 24 ساعت از بدن دفع می شود. این دارو برای درمان زود انزالی بر حسب نیاز در کشورهای اروپایی و دیگر کشورها بجز آمریکا استفاده می شود

این دارو بصورت قرص های داپوکستین 30 و 60 میلی گرمی تولید شده و 1 تا 2 ساعت قبل از شروع فعالیت جنسی استفاده می شود. و در کنترل انزال، کاهش اضطراب و افزایش رضایت تاثیر بسزایی دارد.

عوارض داپوکستین هیدروکلراید

عوارض دارو وابسته به میزان مصرف بوده و شامل تهوع، اسهال، سردرد و سرگیجه می باشد. مصرف همزمان این دارو با داروهایی که برای ناتوانی جنسی بکار می رود مثل سیلدنافیل یا تادالافیل غالبا مشکلی ایجاد نمی کند با اینحال بایستی با احتیاط مصرف شود بویژه در افرادی که فشار خون پائین دارند.

برای درمان زودانزالی در مرکز ندای آرامش روان بصورت تلفنی و حضوری در ارتباط باشید.

author-avatar

درباره admin

مشاوره روانشناسی حضوری | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی | مشاوره روانشناسی آنلاین | مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره روانشناسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *